bell close
تخفیفات
به مناسبت شب یلدا، سفارش بدید و تخفیف بگیرید
درخواست تخفیف شرایط تخفیف
تاریخ اتمام: 25 دی ماه 1399

ویزای الکترونیک مولتی/ چند بار ورود چیست؟ (شرایط اخذ و قوانین)(Multiple Visa)

ویزای الکترونیک مولتی/ چند بار ورود چیست؟ (شرایط اخذ و قوانین)(Multiple Visa)

ویزای الکترونیک چندبار ورود، نوع خاصی از ویزا است که توسط آن فرد متقاضی ویزا، اجازه ورود چند باره در یک بازه زمانی مشخص را به کشور مورد نظر می‌دهد. ویزاهای چندبار ورود الکترونیکی، در کشورهای مختلف دارای دوره زمانی و اعتبار متفاوتی هستند و ممکن است از 6 ماه تا 12 ماه و حتی 24 ماه نیز اعتبار داشته باشد. بنابراین، تا زمانی که از مدت اعتبار ویزا باقی مانده است، دارنده ویزای الکترونیکی چند بار ورود می‌تواند چند بار به کشور مقصد وارد و از آن خارج شود.شرایط اخذ ویزای الکترونیکی چند بار ورود چیست؟

  1. ویزای الکترونیکی چند بار ورود، برای متقاضیانی مناسب است که معمولا قصد دارند در یک بازه زمانی خاص، چندین باز از یک کشور خاص بازدید کنند.
  2.  ویزاهای الکترونیکی چند بار ورود، معمولا بر اساس اهدافی طبقه‌بندی می‌شوند که در آن فرد به طور موقت قصد سفر به کشور مقصد دارد. به عنوان مثال، ویزاهای مربوط به کار که به صورت ویزای چند بار ورود صادر می‌شوند.
  3.  ویزاهای چندبار ورود معمولا فقط برای متقاضیانی که سابقه خوبی در اداره مهاجرت دارند، به صورت الکترونیکی صادر می‌شود.

 

قوانین اخذ ویزای الکترونیکی مولتی چیست؟

  1.  برای اخذ ویزای چند بار ورود به صورت الکترونیکی، فرد متقاضی باید رزومه و سابقه خوبی برای اخذ این ویزا را در کشور مورد نظر داشته باشد.
  2.  بسته به قوانین کشورهای مبدا و مقصد، ممکن است لازم باشد فرد متقاضی، بین هر بار ورود مجدد به کشور مقصد، یک دوره زمانی مشخص صبر کند. البته، در برخی کشورها، این محدودیت فاصله‌گذاری بین بازدیدها را در شرایطی خاص لغو می‌کنند.
  3. طبق قوانین کشور مقصد، ممکن است محدودیت زمانی برای حداکثر زمان هر بار اقامت مسافر، تعیین گردد.
  4. کشورها معمولا تعداد دفعات ورود و خروج مسافر را مشخص می‌کنند. بنابراین مسافر نباید بیش از این تعداد ورودی‌های مجاز در ویزای خود، به کشور مقصد سفر کند.
  5. معمولا ویزای مولتی الکترونیکی را می‌توان تمدید کرد.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای الکترونیکی چند بار ورود کدامند؟

همانگونه که اشاره شد، برای اخذ ویزای الکترونیک چند بار ورود، سابقه و رزومه قابل قبولی توسط شخص متقاضی برای دریافت ویزا نیاز است. پس از آماده سازی این مدارک به همراه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا مانند پاسپورت، تمکن مالی و غیره، فرد متقاضی به سایت مورد نظر مراجعه نموده و درخواست ویزا را می‌دهد. این ویزا به صورت الکترونیکی بوده و در پاسپورت فرد متقاضی درج نمی‌گردد.


اشتراک گذاری: