قوانین و مقررات

 

 قوانین و مقررات عمومی

 1. وب‌سایت من و سفر زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و تابع قوانین جمهوری اسلامی، قوانین جرائم اینترنتی وقوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت می‌کند و کاربران موظف به عدم درج هر‌ گونه مطالب سیاسی و یا مغایر با شئونات اخلاقی و مذهبی کشور هستند. در غیر این صورت، شناسه‌ کاربری این افراد لغو شده و تبعات این موضوع نیز برعهده‌ کاربر خواهد بود.

 2. محتوا و اطلاعات ارائه شده من و سفر، از جمله بروزترین اطلاعات و قوانین صدور ویزای کشورها، جهت استفاده‌ در این وب‌سایت تولید شده و هر گونه سوء استفاده از اطلاعات، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو و… از این وب‌سایت پیگرد قانونی خواهد داشت و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی اجازه‌ی سوء استفاده از مطالب این وب‌سایت را ندارد. 

 3. طبق سیاست محرمانگی، اطلاعات شخصی کاربران در وب‌سایت کاملاً محرمانه است. به همین جهت برای حفظ حریم اطلاعات شخصی سایر کاربران، کاربر باید متعهد شود تا عامل تلاش جهت هک کردن هر گونه اطلاعات موجود در سایت نباشد و هیچ‌گونه معاونت یا مشارکتی با اشخاص حقیقی یا حقوقی در این امر نداشته باشد. ضمناً کاربر تعهد می‌نماید که هرگونه اطلاع از توسل به هک کردن اطلاعات توسط شخص  یا موسسه‌ دیگر را در اسرع وقت به مدیریت سایت من و سفر اطلاع دهد.

 4. صحت اطلاعات کاربران هنگام ثبت‌نام و رزرو، صدور پیش فاکتور در وب‌سایت ازجمله تعهدات کاربران است. در صورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست، مسئولیت عواقب بعدی این عمل بر عهده‌ی کاربران خواهد بود.

 5. پس از هرگونه تغییر در مشخصات فردی کاربر متعهد است آن را در اسرع وقت در وب‌سایت من و سفر اصلاح کند در غیر این‌صورت این وب‌سایت هیچ مسئولیتی در قبال تبعات ناشی از عدم صحت اطلاعات موجود نخواهد داشت.

 6. من و سفر به فروش اینترنتی ویزا، گشت، وقت سفارت، پیکاپ ویزا می‌پردازد و در قبال شرایط اضطراری (لغو خدمات خارجی، بلایای طبیعی و غیره)، کنسلی، تاخیر یا تعجیل گشت و یا اعلام ورشکستگی کلیه‌ی تامین کنندگان داخلی و خارجی، مسئولیتی را بر عهده نخواهد داشت و کلیه مسئولیت ها بر عهده‌ی شرکت‌های مجری است.

 7. سوء استفاده از نام من و سفر، سایت اینترنتی من و سفر، مکاتبه از طرف من و سفر یا استفاده از نام های مشابه و دارای تطابق  ممنوع بوده و از طریق شکایت به مراجع قانونی ذی‌صلاح، دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل یا خارج از کشور و نیز اطلاع‌رسانی به سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد خواهد بود.

 8. اطلاعات شخصی کاربران در وب‌سایت من و سفر با هیچ مجموعه‌ی دیگری به اشتراک گذاشته نخواهد شد اما مراجع ذی‌صلاح تنها در صورت بروز موارد مصرح در قانون، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت.

 9. در صورت نیاز به دریافت خدمات خاص مانند ویلچر، رژیم غذایی خاص و غیره در گشت‌ها به اطلاع رسانی و هماهنگی با مجری گشت نیاز دارد و باید پیش از خرید مورد نظر خود با پشتیبانی وب‌سایت من و سفر جهت بررسی امکان ارائه اینگونه خدمات، تماس حاصل فرمایید. 

 10. در صورت اتصال به وب‌سایت من و سفر از طریق سایت های دیگر یا ارجاع کاربر از سایت من و سفر به سایت دیگری، من و سفر مسئولیتی در مورد محتوای این وب‌سايت‌ها بر عهده ندارد. وجود این ارتباطات اینترنتی، به منزله‌ی تایید یا ارتباط من و سفر با تولیدکنندگان آن‌ها نیست.

 11. در صورت دریافت پیش فاکتور و به تعویق انداختن پرداخت و صدور فاکتور خود، یادآور می شویم که نرخ ریالی کاملا مطابق و تابع نرخ تبدیل ارز بوده و نوسانات نرخ ارز اعلامی در سامانه های ارزی، تاثیر مستقیم بر روی نرخ صدور فاکتورهای ارائه شده از سوی من و سفر دارد.

 

توافق ها و مقررات پیش فاکتور و خرید

 1. مراحل خرید در وب‌سایت من و سفر مشمول مجموعه قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی بوده و هرگونه تخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. خریدار ضمن خرید اینترنتی، تعهد می‌نماید که از کلیه‌  قوانین و مقررات خرید آگاهی کامل دارد.

 2. حضور فرد در مواردی که از قبل به او اطلاع داده می شود از جمله در کنسولگری یا سفارت، الزامی است.

 3. کاربران در استفاده از خدمات من و سفر برای تهیه موارد زیر باید توجه داشته باشند که در صورت عدم هماهنگی هیچ یک از مدارک توسط من و سفر تهیه نمی‌گردد. در غیر این صورت مسئولیت خسارت و هزینه‌های وارده بر عهده مسافر می‌باشد:
  ۱. رزرو یا بلیط معتبر مسیر برگشت
  ۲. واچر معتبر هتل متناسب با بلیط رفت و برگشت
  ۳.  بیمه مسافرتی متناسب با مدت زمان اقامت
  ۴. نامه و یا ایمیل سفارت مبنی بر موافقت درخواست ویزا (پیکاپ ویزا)

 4. هنگام دریافت پیش فاکتور یا صدور نهایی فاکتور، نام مسافر در فرم‌ها باید صحیح با حروف انگلیسی باشد. مطابق قوانین سازمان حمل و نقل هوایی بین المللی (یاتا)، سفارتخانه‌ها و سازمان هواپیمایی کشوری امکان اصلاح نام مسافر وجود ندارد و وب سایت من و سفر، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که توسط کاربر به اشتباه وارد شده‌اند بر عهده نخواهد داشت و برای اصلاح نام مسافران باید خدمات ابطال شده و مجدداً خریداری شود.

 5.  اگر هرگونه ابهام یا شبهه در اطلاعات ارائه شده دارید، حتما پیش از تکمیل فرآیند خرید جهت رفع این موارد با پشتیبانی من و سفر تماس بگیرید.

 6. خدمات خریداری شده متعلق به مسافری است که مشخصات خود را در سیستم وارد نموده و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد. در صورت عدم تطابق نام مسافر در فرم‌ها، از پذیرش مسافر در گشت‌ها و کنسولگری‌ها جلوگیری به عمل خواهد آمد.

 7. مسافران نوزاد کم‌تر از دو سال، مسافران کودک بین دو تا دوازده سال تمام و مسافران بزرگسال، بیش از دوازده سال سن دارند. در صورت عدم دقت کاربر و اشتباه وارد نمودن رده‌ی سنی، در استفاده مسافر از خدمات ممانعت به عمل خواهد آمد.

 8. مسئولیت کنترل ویزا یا وقت سفارت صادر شده به عهده مسافر است.

 9. در صورت تکمیل شدن ظرفیت یا لغو خدمات حین فرآیند خرید و پرداخت وجه و کسر شدن مبلغ از حساب شما، مبلغ به صورت اعتبار به حساب کاربری شما افزوده می‌شود و می‌توانید مجدد جهت خرید اقدام نمایید. کسر مبلغ از حساب شما به منزله‌ی اخذ خدمات  نمی باشد.

 10. با صدور پیش فاکتور و پرداخت در درگاه بانکی، فاکتور شما صادر می‌گردد. در غیر این صورت دریافت خدمات شما نهایی نخواهد شد.

 11. من و سفر صرفا به عنوان نماینده ارائه خدمات، خود را موظف به پیگیری درخواست‌های مسافرین با تامین کنندگان می‌داند اما مسئولیت مشکلات بوجود آمده در روند اجرای خدمات از قبیل تغییرات ساعت وقت سفارت (ساعت و تاریخ)، رد درخواست ویزا، ابطال گشت‌ها به علل مختلف (شرایط جوی، شرایط سیاسی و ...) را بر عهده ندارد.

 12. کاربران موظف به بررسی قوانین و مقررات کلیه کنسولگری‌ها و سفارتخانه‌ها پیش از دریافت فاکتور و نهایی نمودن خرید خود می‌باشند. لطفا توجه داشته باشید که قوانین و مقررات کنسولگری‌ها و سفارتخانه‌ها به محض صدور فاکتور لازم الاجرا بوده و من و سفر موظف به پیروی از قوانین آنهاست.

 13. احراز هویت در مواقع لزوم در من و سفر انجام خواهد شد. این کار به منظور جلوگیری از سو استفاده افراد سودجو از کارت بانکی سرقت شده و به دستور پلیس فتا است. بر این اساس من و سفرحق دارد هر زمان بخواهد مدارک تایید از خریدار دریافت نماید. احراز هویت بر اساس تراکنش خریدار می تواند شامل تایید تلفن همراه - تایید تلفن ثابت - تایید تصویر کارت ملی به صورت سفلی - تایید تصویر کارت بانکی که با آن خرید انجام شده (تنها نام خانوادگی و شماره کارت در عکس مشخص باشد و بقیه اطلاعات پوشانده شود) می باشد و تمامی اطلاعات می‌بایست متعلق به شخص خریدار باشد. برای مثال خریدار نمی‌تواند عکس کارت ملی خود را به همراه عکس کارت بانکی شخص دیگری ارسال نمایید. در صورت عدم ارائه مدارک سفارش خریدار معلق می‌ماند و مبلغ نزد من و سفر مسدود می‌گردد تا پلیس فتا و مقامات قضایی آن را پیگیری کنند.

شرایط استرداد

 1. من و سفر در برابر قوانین داخلی کشورها از جمله ضوابط کنسولگری‌ها و سفارتخانه‌ها هیچگونه مسئولیتی ندارد.

 2. در صورت درخواست کنسلی از طرف مسافر، مبالغی به عنوان جریمه توسط مسافر باید پرداخت گردد، میزان این جریمه از 10% تا 100% مبلغ خدمات بسته به نوع خدمات می باشد. از این‌رو قوانین کنسلی از پشتیبانی من و سفر استعلام کنید. اطمینان داشته باشید من و سفر تلاش حداکثری خود را در خصوص منافع مسافرین خود انجام خواهد داد.

 3. در صورتی که در مدت زمان ارائه خدمات در کنسولگری یا سفارت مسافر، عملی خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران انجام شود، مسئولیت آن با شخصی است که مرتکب جرم شده است و من و سفر هیچگونه مسئولیتی در خصوص تخلفات یا جرائم صورت گرفته ندارد. در گشتها نیز در صورت عدم حضور به موقع در محل حرکت (مثل لابی هتل) و از دست دادن تور، هیچ‌گونه مسئولیتی به عهده من و سفر و کارگزار نخواهد بود

 4. در صورت درخواست لغو، مبلغ پس از اعمال قوانین کنسلی، ظرف 1 الی 72 ساعت کاری به همان حسابی که در زمان خرید پرداخت با آن انجام شده مسترد می گردد.

 5. با توجه به اینکه پس از خرید نهایی امکان تغییر یا اصلاح نام و یا مشخصات وجود ندارد و جهت اصلاح اطلاعات، می بایست خدمات کنسل شده و مجدداً خرید از سوی مسافر صورت گیرد، لذا ارائه اطلاعات شخصی صحیح، نظیر نام و نام خانوادگی طبق اطلاعات شناسنامه ای اعم از شماره ملی، شماره پاسپورت، ملیت مسافر، تعداد مسافرین، جنسیت و سن میهمان و … بر عهده مسافر می­باشد.

 6. خدمات خریداری شده، متعلق به مسافری است است که مشخصات خود را در سیستم و یا فرمها وارد کرده و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد. و اگر مشخصات واچر با مشخصات مدارک شناسایی مطابقت نداشته باشد خدمات ارائه نخواهد شد.

 7. تغییر ساعت و تاریخ در وقت سفارت انجام شده مقدور نمی باشد، و در این خصوص می بایست جدید با شرایط و مبالغ خرید جدید صورت گیرد.

 8. - کنسلی «گشت‌های استانبول» تا 24ساعت قبل از تاریخ شروع بدون جریمه بوده و بعد از آن کل مبلغ بعنوان جریمه کسر خواهد شد.