bell close
تخفیفات
به مناسبت شب یلدا، سفارش بدید و تخفیف بگیرید
درخواست تخفیف شرایط تخفیف
تاریخ اتمام: 25 دی ماه 1399

ویزای توریستی گروهی چیست؟ (شرایط اخذ و قوانین) Tourist Group Visa

ویزای توریستی گروهی چیست؟ (شرایط اخذ و قوانین) Tourist Group Visa

یکی از متداول ترین شیوه‌ها برای ورود به یک کشور خارجی، اخذ ویزای توریستی گروهی آن کشور است که برای گروهی از گردشگرانی که به هدف بازدید به کشور مقصد وارد می‌شوند صادر می‌شود. ویزا یا روادید، از اولین مدارک مورد نیاز برای سفر به یک کشور خارجی است که به عنوان مجوز ورود افراد به آن کشور محسوب می‌شود. برای اخذ ویزا با در دست داشتن مدارک مورد نیاز کشور مقصد، به نماینده آن کشور که سفارت و کنسولگری نامیده می‌شود مراجعه می‌شود. ویزای توریستی گروهی چیست؟

ویزای توریستی گروهی از انواع ویزای توریستی است که برای افرادی که در قالب تور و یا به صورت خانوادگی و گروهی سفر می‌کنند صادر می‌شود. این نوع از ویزای توریستی معمولا برای گروه‌های بین 5 تا 15 نفره صادر شده و از نوع یک بار ورود است. ویزای توریستی گروهی محدودیت در مهلت ورود ندارد و اعتبار آن با توجه به تاریخ درج شده در ویزا متفاوت است. مدت زمان لازمه برای صدور ویزای توریستی گروهی نسبت به ویزای توریستی انفرادی کمتر بوده و قیمت آن نیز مناسب‌تر است.

 

شرایط اخذ ویزای توریستی گروهی چیست؟

برای دریافت ویزای توریستی گروهی همانند ویزاهای دیگر و با توجه به قوانین کشور مقصد، مدارکی مورد نیاز است که پس از ارائه این مدارک به سفارت و کنسولگری کشور مورد نظر، مدارک بررسی شده و ویزای توریستی برای گروه صادر می‌شود. برخی از مهم ترین مدارک برای اخذ ویزای توریستی در ادامه آورده شده است:

  • تکمیل فرم مشخصات فردی
  • گذرنامه با حداقل 7 ماه اعتبار (در برخی کشورها گذرنامه‌های قبلی نیز نیاز است.)
  • بیمه نامه مسافرتی
  • تاییدیه هتل
  • بلیط هواپیمای رفت و برگشت

برای اخذ ویزای توریستی برخی از کشورها نیاز به ارائه مدارکی مانند ضمانت نامه بانکی، گردش حساب بانکی، سند خانه، انگشت نگاری، تمکن مالی و مدارکی از این قبیل نیز در لیست مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی گروهی است.

 

قوانین اخذ ویزای توریستی گروهی چیست؟

قوانین اخذ ویزای توریستی گروهی همانند ویزای توریستی انفرادی بوده و با توجه به قوانین کشور مقصد، می‌توان ویزا را به صورت آنلاین و یا مراجعه حضوری به سفارت آن کشور درخواست داد. ویزای توریستی گروهی بر روی دو برگه صادر شده که در هنگام ورود، برگه اول به همراه لیست مسافرانی که در گروه قرار دارند در فرودگاه کشور مقصد از آنان گرفته شده و پس از مهر شدن برگه دوم ویزا به آنان بازگردانده می‌شود. پس پایان مدت زمان اعتبار ویزا و در هنگام بازگشت، برگه اول به مسافران بازگردانده می‌شود. 

 


اشتراک گذاری: